Senactive

Słowniczek pojęć

Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy mały słowniczek pojęć, który pomoże Państwu ze słownictwem używanym podczas wyboru materaca.

 

Pianka poliuretanowa


Produkt od lat z powodzeniem stosowany przez producentów materacy i mebli tapicerowanych. O jego jakości oraz zastosowaniu decyduje gęstość. Im większa gęstość pianki, tym większa jej trwałość. Przez zastosowanie różnych twardości istnieje możliwość dostosowania do indywidualnych potrzeb.

 

Pianka moletowana


Specjalnie profilowana pianka poliuretanowa w kształcie stożków, które zwiększają wentylację i  powodują lepsze dopasowanie się do powierzchni ciała.
Pianka wysokoelastyczna


Gatunek pianki poliuretanowej o większej sprężystości oraz trwałości większej od tradycyjnych pianek.

 

 

Pianka termoelastyczna


Specjalny gatunek pianki poliuretanowej, który pod wpływem nacisku oraz temperatury
dopasowuje się do kształtu ciała dając doskonałe podparcie dla kręgosłupa.

 

Lateks


Niezwykle trwały materiał otrzymywany przez połączenie naturalnego mleczka z drzewa kauczukowego z syntetycznym lateksem. Wysoka elastyczność umożliwia mu idealne dopasowanie do kształtu ciała przy czym jest odporny na odkształcanie. Dodatkowo lateks ma właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybiczne. Zastosowany przez nas system perforacji lateksu zapewnia lepszą wentylację i higienę materaca.

Sizal


Twarde i bardzo wytrzymałe włókno otrzymywane z agawy sizalowej. Włókno to zapewnia dobrą wentylację materaca , dobrze odprowadza wilgoć oraz utwardza materac.

 

Włosie końskie


Naturalny produkt charakteryzujący się wysoką elastycznością, wysokim współczynnikiem izolacji oraz właściwościami odprowadzenia wilgoci na zewnątrz. Posiada właściwości grzybobójcze.

 

Włókno kokosowe


Włókno naturalne o właściwościach antyalergicznych pochodzące ze skorupy orzecha kokosowego. Cechuje się wysoką elastycznością, pochłania wydzielany pot i wilgoć z otoczenia. Zapewnia dobrą wentylację oraz usztywnia materac, a kolejne warstwy zabezpiecza przed oddziaływaniem sprężyn.

 

Bonnell


Sprężyna tego typu wykonana jest z wysokogatunkowego drutu o średnicy 2,2mm. Wkład wykonany na bazie tych sprężyn charakteryzuje się bardzo dużą trwałością. Od wielu lat z powodzeniem są wykorzystywane przez producentów  materacy oraz mebli tapicerowanych.

 

Sprężyna kieszeniowa


Pojedyncza Sprężyna wykonana jest z wysokogatunkowego drutu 1,8 lub 2,0, umieszczona w oddzielnych kieszonkach wykonanych z tkaniny. Takie rozwiązanie daje możliwość niezależnej pracy każdej z nich. Połączenie sprężyn o różnej twardości w strefy umożliwia idealne dopasowanie się materaca do naturalnej krzywizny kręgosłupa.

Nasza strona używa plików cookies w celu zbierania anonimowych statystyk. Aby dowiedzieć się więcej prosimy zapoznać się z Naszą polityką prywatności.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.